|
Pagina 1 van 1
|
[ 7 berichten ] |
|
Auteur |
Bericht |
Wanda
|
Berichttitel: Waar blijven ze ?? Geplaatst: 07 maart 2025, 12:43 |
|
Geregistreerd: 04 jul 2022, 16:34 Berichten: 6
|
Ik maak me zorgen. Sinds mensenheugenis heb ik veel bruine kikkers in mijn vijver. Te beginnen in februari; het eerste geknor komt altijd als een verrassing en maakt me blij. Vervolgens zie ik de vijver veranderen in een sterk bewegende poel en dan is een menigte kikkers begonnen aan een orgie, met als resultaat dril, véél dril.
Nu is het 7 maart en ook nog prachtig voorjaarsweer, maar er is nog geen kikker komen opdagen. De vijver is niet veranderd en ik zie wél ander leven, zoals salamandertjes, posthoornslakjes en een paar kleine stekelbaarsjes. Heeft iemand een idee wat hier aan de hand kan zijn ?
|
|
Omhoog |
|
 |
Wilma
|
Geplaatst: 07 maart 2025, 13:13 |
|
 |
Site Admin |
 |
Geregistreerd: 16 feb 2005, 19:10 Berichten: 1710
|
Meestal beginnen bruine kikkers inderdaad al in februari maar maart is ook normaal. Het zou kunnen dat het nog niet warm genoeg is. Overdag is het wel lekker voorjaar maar 's nachts vriest het nog.
_________________ Ik geloof niet in prinsen, ik geloof in kikkers.
|
|
Omhoog |
|
 |
Wanda
|
Berichttitel: Re: Waar blijven ze ?? Geplaatst: 07 maart 2025, 14:14 |
|
Geregistreerd: 04 jul 2022, 16:34 Berichten: 6
|
Dankjewel. Misschien ben ik wel te ongeduldig. Frappant is wél dat er twee groene kikkers inmiddels veel te vroeg wakker zijn. Hopelijk krijgen we geen winterweer meer.
|
|
Omhoog |
|
 |
Wilma
|
Geplaatst: 07 maart 2025, 14:23 |
|
 |
Site Admin |
 |
Geregistreerd: 16 feb 2005, 19:10 Berichten: 1710
|
Laten we hopen dat ze binnenkort roepen 'daar zijn we weer'
_________________ Ik geloof niet in prinsen, ik geloof in kikkers.
|
|
Omhoog |
|
 |
Paul
|
Geplaatst: 31 maart 2025, 01:02 |
|
Geregistreerd: 31 maart 2025, 00:21 Berichten: 3
|
Heb je al kikkers gezien? Er zijn al mooie warme dagen geweest in maart en komende week is het ook heerlijk warm!
|
|
Omhoog |
|
 |
Wanda
|
Berichttitel: Re: Waar blijven ze ?? Geplaatst: 02 apr 2025, 11:48 |
|
Geregistreerd: 04 jul 2022, 16:34 Berichten: 6
|
Oh jaa, meer dan dat ! Ze hielden het nog even spannend, maar ik had er meer dan andere jaren. Een geplons en gekolk in mijn vijver, je zou er bang van worden. In alle gekte hebben ze ook nog een groene kikker gemolesteerd. Ik zag het gebeuren; drie bruine trokken één groene onder water, die het uitgilde van angst. Echt een terroristische daad ! Het lukte gelukkig om de kluwen met een net te vangen. Heb de drie booswichten voorzichtig losgemaakt en de groene in beschermde bewaring gezet in de visvijver. Het losmaken was trouwens een precair werkje want die kleine klauwtjes zitten stevig vast en de armpjes lijken wel verkrampt in hun greep. Gelukkig een goede afloop. En, onwijs veel kikkerdril. Geeft maar weer aan dat de natuur het zoals altijd het beste weet. Het komt als de omstandigheden goed zijn.
|
|
Omhoog |
|
 |
Wilma
|
Geplaatst: 02 apr 2025, 14:58 |
|
 |
Site Admin |
 |
Geregistreerd: 16 feb 2005, 19:10 Berichten: 1710
|
Fijn dat ze er nu toch zijn. Kikkermannetjes willen zich onder invloed van de paringsdrang nog wel eens vergissen en pakken alles wat maar op een vrouwtje lijkt, zoals een ander kikkermannetje, een kikker van een andere soort of een vis. Een triootje komt ook regelmatig voor en soms ontstaat er zelfs een hele kluwen van kikkers. Goed dat je ze hebt losgemaakt!
_________________ Ik geloof niet in prinsen, ik geloof in kikkers.
|
|
Omhoog |
|
 |
|
Pagina 1 van 1
|
[ 7 berichten ] |
|
Wie is er online |
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 159 gasten |
|